Zone
Free
ID    Password

„Poleć link (strone) znajomemu” .

CELE I STRATEGIA CYBERBIZNESU

Szanowni Państwo

   Przełom drugiego i trzeciego tysiąclecia jest okresem dynamicznego rozwoju nowych rozwiązań technicznych, nowoczesnych technologii, których celem jest uzyskanie jak największej przewagi nad konkurencją. Jednym z nowych narzędzi wykorzystywanych przez firmy jest sieć internet. Daje ona z jednej strony olbrzymie możliwości z drugiej jednak poprzez brak systematyzacji powoduje poczucie zagubienia i bezradności u wielu swoich użytkowników. Celem tego opracowania jest ukazanie szans jakie daje internet przy odpowiednim do niego podejściu. W roku 1991 uruchomiono pierwsze łącze do ogólnoświatowej sieci INTERNET.
W latach 1996 - 1997 internet z eksperymentu naukowego przerodził się w poważne medium komercyjne idealne dla promocji, handlu, usług czy dostarczania bieżących informacji, rozrywki, itp. Najszybciej dostrzegli możliwości promocyjne przedsiębiorstw dostawcy usług internetowych providerzy, którzy zaproponowali właścicielom firm: 'My zrobimy stronę w internecie, przez to będziecie znani na całym świecie'. To było niewystarczające, a nawet szkodliwe. Efektem jest wiele stron WWW rzadko lub w ogóle nie odwiedzanych, a i ich właściciele zrezygnowali z aktualizacji informacji na nich zawartych. Kiedyś oczekiwali na listy odwiedzających, czekali na nawiązanie kontaktów, ale wszystkim rządził przypadek. Jedynym skutkiem takiej działalności były setki reklam zalewających skrzynki. Naszym zdaniem, prawdziwie skuteczną reklamą w internecie jest promocja firmy zbudowana na bazie informacji udostępnianych przez witrynę WWW powiązaną z odpowiednio ukierunkowanymi działaniami marketingowymi.
Prowadząc informację gospodarczą (10 lat) zauważyliśmy luki które powodują, że komórki zaopatrzenia, działy marketingu błądzą wśród serwisów WWW w internecie. Wszyscy internauci aby wyszukać witrynę posługują się wyszukiwarkami typu altavista, yahoo, infoseek, gdzie poszukiwane słowa np. meble dają wynik wyszukiwania typu: 16532 witryny do przeglądnięcia. Osoba poszukująca np. producenta mebli łazienkowych może zawęzić wyszukiwanie wpisując np. 'meble łazienkowe' ale i tak przyjdzie mu przeglądać kilkaset serwisów w tym stron WWW hurtowni, opowiadań, poradników a nawet stron osób prywatnych. Co ma zrobić ktoś kto poszukuje np. producenta PIECA DO PRAŻENIA SŁONECZNIKA wyszukiwarka typu altavista poda strony, na których z pewnością nie znajdzie tego czego szukał. A inne towary ? Czy znajdziemy PIECE DO PRAŻENIA SŁONECZNIKA czy znajdziemy PŁYTY PILŒNIOWE POROWATE BITUMOWANE Szukając w wyszukiwarce np. yahoo musimy przeszukać kilkaset stron. Kto ma tyle zdrowia, czasu i nerwów na takie wyszukiwanie? Przypuśćmy, że znajdzie się taka osoba i będzie przeszukiwać serwisy, natknie się ona na drugie niebezpieczeństwo. Szukający znalazł wreszcie po 5 godzinach to czego szukał. Pisze więc e-mail do oferenta i czeka 3 dni, wreszcie pod koniec tygodnia dzwoni pod numer jaki przeczytał w serwisie. Dowiaduje się jednak, że nie ma takiego numeru. Strona WWW martwa, nieaktualny telefon i nieaktualny e-mail. Takich stron w Internecie są tysiące i dlatego .... postanowiliśmy stworzyć profesjonalną wyszukiwarkę Internetową dla firm.

Przeglądarka prosta


Przeglądarka zaawansowana

  Wyszukiwarka stron WWW Cyberbiznes ma za zadanie nieść pomoc firmom, które wykonały własny serwis WWW i oczekują na nawiązanie kontaktów handlowych. Na początku uruchomiliśmy program 'Robota', który zindeksował pierwszy tysiąc firm. 'Robot' ten zawiera w sobie katalogi haseł, branż i określeń typu hurt, detal, produkcja, import itd. Każda z odnalezionych w internecie stron została przez niego bardzo szczególowo przeanalizowana. Robot przeszukiwał całe strony i komponował Bazę Danych. Serwisy zindeksowane przez niego były jeszcze raz sprawdzane przez nas by nie dopuścić do sytuacji, że w wyszukiwarce Cyberbiznes znajdowałyby się martwe serwisy. Od momentu zakończenia indeksacji postanowiliśmy dać wszystkim firmom możliwość bardzo szczegółowego dopisania swoich serwisów do bazy danych wyszukiwarki. Zdajemy sobie sprawę, że jest to nowatorskie podejście do Internetu i na taką możliwość pomocy jesteśmy przygotowani. Serwis internetowy firmy zaindeksowany przez wyszukiwarkę to jednak jeszcze nie wszystko. Prowadząc Informację Gospodarczą w całym kraju otrzymujemy oferty krajowe i zagraniczne. Napływają one zarówno do Banków Informacji jak i do Cyberbiznesu. Program Cyberbiznes jest wyposażony w opcję automatycznego wysyłania informacji (OFERT) do firm które są zindeksowane przez Cyberbiznes. Ale co z tego jeżeli poczta odbierana jest w firmie sporadycznie i często zdarza się tak, że firma kiedy już odbierze ofertę to jest ona już nieaktualna. Dlatego w chwili obecnej prowadzimy rozmowy z jednym z operatorów telefonii komórkowej aby każda oferta wysyłana przez program Cyberbiznes była poprzedzona informacją o wysyłce poprzez SMS.
Nasze działania marketingowe nie sprowadzają się tylko do utrzymywania przeglądarki bazy danych w sprawności technicznej i merytorycznej. OSIM podjął się promocji serwisów WWW naszych klientów poprzez szczegółową opiekę nad ich firmami. Potencjalnych partnerów, zarówno polskich jak i zagranicznych, wyszukanych w dostępnych nam źródłach informacji zapraszamy do odwiedzania witryn naszych klientów. W rezultacie zainteresowane strony mają większe szanse nawiązać stosunki handlowe. Kierując się polityką podnoszenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw w kontekście integracji z Unią Europejską OSIM stawia sobie za cel pośrednictwo w transferowaniu ofert polskich i zagranicznych firm na skalę międzynarodową. Ta sytuacja prowadzi do wzrostu eksportu towarów i usług zapewniając polskim przedsiębiorstwom rynki zbytu na całym świecie.
W portalu Cyberbiznes oddajemy bezpłatnie do Państwa dyspozycji GIEŁDĘ OFERT gdzie można zamieszczać BEZPŁATNIE ogłoszenia dotyczące biznesu. Pragniemy również zaproponować Państwu umieszczenie logo zaraz przy nazwie firmy.Jakie ma zadanie do spełnienia logo firmy? Każda z firm posiadająca swoje logo umieszczana jest na początku listy wyników poszukiwania i to nie tylko podczas wyszukiwania po hasłach (usługi, towary) ale także przy wyszukiwaniu po mieście, województwie, części nazwy firmy, hurcie, detalu, produkcji, imporcie, eksporcie, itd. Przy każdej z firm posiadających swoje logo po naciśnięciu przycisku Lista przypisanych haseł >> nie tylko wyświetla się lista haseł przypisanych do firmy ale również zdjęcia towarów, ich opis oraz dane teleadresowe firmy wraz z adresem internetowym.


W tym przypadku firma 2H Plast będzie zawsze umieszczana na czołowej pozycji wyszukania podczas wyszukiwania po następujących hasłach.


Dlaczego wprowadziliśmy taką prezentację? Analiza dostępu do stron WWW, którą prowadziliśmy przez cały rok w różnych rejonach kraju i za granicą, ukazała nam prawdę o naszych łączach internetowych. Tłok jaki na nich panuje powoduje w wielu przypadkach, że strony są niedostępne. W prezentacji ujęte zostają opis firmy oraz 2 zdjęcia jej produktów. Z poziomu prezentacji uzyskać można również dane firmy adres, numery telefonów, faksu, e-mail. Dlatego też osoby, które nie będą mogły wejść na Państwa strony a są zainteresowane współpracą, mogą po zapoznaniu się z Państwa działalnością czy produktami wysłać e-mail lub zadzwonić. Prezentacja taka niesie ze sobą dwojakie korzyści, z jednej strony szybki dostęp do oferty a z drugiej wyróżnienie jej na tle konkurencji.
Naszym celem jest by wszystkim firmom ich serwisy stron WWW pomogły nawiązać kontakty handlowe. W chwili obecnej tłumaczymy słowniki branż i haseł na język angielski. Ma to na celu umieszczenie wyszukiwarki w wersji angielskiej na serwerach zagranicznych. Nasi korespondenci w wielu krajach czynią już przygotowania do wprowadzenia jej na swoje serwery. Wyszukiwarka ta będzie otwierać strony WWW firm tylko w wersji angielskiej.
Jeśli są Państwo zainteresowani prezentacją firmy w Cyberbiznesie prosimy o kontakt.
Przykładowa prezentacja firmy znajduje się pod adresem:
http://www.cyberbiznes.pl/firmy.php3?id=61599
http://www.cyberbiznes.pl/firmy.php3?id=70908
http://www.cyberbiznes.pl/firmy.php3?id=62849
Prezentacje dostępne są również w opcji 'Biznes Firmy' na głównej stronie Cyberbiznesu.


          Z wyrazami szacunku
          Tadeusz Antoniewicz
          Prezes zarząduFOR FIRMS | ADD URL | MAKE AN ENQUIRY | CONTACT | STATS | FREE OF CHARGE FOR COMPANIES | Numery kierunkowe | O nas | Oferty kupna | Sprzedaj dlugi | www.swieze-owoce.pl | www.swieze-warzywa.com.pl | www.kauf-angebote.com | www.offers-purchase.com | http://предложения-покупки.рф/ |
           Copyright © 1997--2018 BIG All rights reserved          design&create sa&mr&big


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem